02/09/2026
BACK TO RHYTHM.
En plots is het september.
De zomer was zo mooi. Ik had hem gerust nog wat langer vastgehouden.
Maar de wekker gaat weer. De kinderen terug naar school. Het werk draait op volle toeren en ergens tussen alles en iedereen probeer ik net als iedereen opnieuw een ritme te vinden.
Als mama. Als partner. Als ondernemer. Als mezelf. Balans noemen we dat dan.
Ik begin steeds meer te denken dat die gewoon niet bestaat. Misschien gaat het er niet om alles perfect in evenwicht te krijgen. Wel om jezelf niet kwijt te raken terwijl je voor iedereen probeert goed te doen.
En soms zit dat in verrassend kleine dingen.
‘s Morgens iets aantrekken waarin je denkt: ja. Dit ben ik vandaag. Want kleding is voor mij nooit zomaar een schil geweest.
De juiste kleding kan je écht beter doen voelen. Comfort geven wanneer je dat nodig hebt. Je wat meer lef geven wanneer je twijfelt. Een klein harnas zijn op een dag waarop de wereld net iets harder binnenkomt.
En comfort betekent voor mij niet verdwijnen in iets veiligs. Het is je goed voelen in wat je draagt. Niet de hele dag aan jezelf twijfelen. Niet trekken, verstoppen of aanpassen. Gewoon voelen: dit klopt.
Misschien moeten we stoppen met ons daar schuldig over te voelen. Je hoeft geen speciale gelegenheid te hebben om iets moois te dragen. Je hoeft niet eerst vijf kilo af te vallen. Niet te wachten tot je lichaam anders is, de kinderen groter zijn of het leven wat rustiger wordt.
Je bent de investering nu al waard.
Dus terug naar het ritme. Terug naar de drukte. Terug naar het echte leven.
Maar deze keer misschien met iets meer plaats voor jezelf.
En met kleren die daarbij passen. ♡